Tehetséggondozó országos tanulmányi verseny 2017/2018

Felhívás  6 fordulós Országos Levelezős Feladatmegoldó Versenyre

Tisztelt Igazgató Asszony / Igazgató Úr! Kedves Pedagógus Kollégák!

A Hajdú-Bihar Megyei TIT nevében szeretettel és tisztelettel köszöntöm Önöket versenyünk meghirdetésekor. Ezúton köszönjük meg ismét az iskola pedagógusainak azt a segítőkészséget, szervezőmunkát, odafigyelést, igazi pedagógusi érzékenységet, mellyel lehetővé tették, hogy - az évek folyamán - Tehetséggondozó Országos Tanulmányi Versenyünk az iskolák által elfogadott és igényelt értékes tanulmányi versennyé válhatott.

Most, a 38. évfolyam meghirdetésekor az Önök javaslatai, észrevételei, valamint a társszervező intézmények tapasztalatainak figyelembevétele alapján hirdetjük meg levelező versenyünket azért, hogy ezáltal is segítsük, egyszerűsítsük az Önök iskolai oktató-nevelő munkáját és még jobban lehetővé tegyük a versenyzők tanulmányainak elősegítését.

Szakosztályaink a 2017/2018-as Országos Levelezős Tanulmányi Versenyt az alábbi feltételek alapján hirdetik meg:

A verseny 6 fordulós

A verseny résztvevői havonta kapnak egy vagy két feladatlapot, melyet a megadott határidőre vissza kell küldeniük.

Tantárgyak

Alsó tagozatosoknak évfolyamonként

  • matematika, magyar (irodalom/nyelvtan), környezetismeret, számítástechnika, angol, német, versírás, meseírás, rajz, újságírás, zenetörténet-zeneirodalom, képregényíró;

Felsőtagozatosoknak és középiskolásoknak évfolyamonként

  • matematika, kémia, irodalom, nyelvtan, természetismeret, biológia, földrajz, történelem, német, angol, hadtörténet, számítástechnika, újságírás, rajz, zenetörténet-zeneirodalom, képregényíró, dalszövegíró;

Helytörténeti verseny (általános iskola alsó- és felsőtagozatosainak, valamint középiskolások benevezésére egyaránt számítunk) érdekességek, mondák, legendák felkutatása, híres épületek, kastélyok, várak, templomok, híres emberek, feltalálók, tudósok, híres utcák, terek, mit köszönhet a világ Magyarországnak

A versenyen való részvétel módja: 

a) Hagyományosan feladatlapokon - postai úton történik 

  • A versenyzőket összefoghatja az iskolában egy pedagógus is, ebben az esetben végezheti a benevezést, a postázást, a feladatlapok kiosztását. Mi mindent az Ő nevére – az összekötő pedagógus – nevére küldünk az iskolába, így egyetlen csekkel (melyet a jelentkezés regisztrálásakor küldünk az iskolába) megoldható a befizetés, abban az esetben, ha nem átutalással fogják a részvételi díjat téríteni.
  • Nálunk a 6 forduló részvételi díja: 1.700,- Ft/fő/tantárgy 
  • Befizetés TIT-es csekken történik a jelentkezés után postafordultával.

b) Hagyományosan feladatlapokon postai úton - egyénileg

  • A versenyzőkkel egyénileg tartjuk a kapcsolatot, a levelezést. 
  • Nálunk a 6 forduló részvételi díja: 1.700,-Ft/fő/tantárgy
  • Befizetés TIT-es csekken történik, melyet az első forduló feladatsoraival együtt küldünk.
  • Versenyünk meghirdetésekor így az érdeklődő tanuló, illetve pedagógus kiválaszthatja a neki legmegfelelőbb versenyzési módot.

c) Az összekötő pedagógus jutalmazása: 30 tanulónkénti befizetése esetén 5.000,- Ft-os ajándékutalvánnyal. 

d) Évközi jutalmazások: A verseny folyamán többször fogunk apró ajándékokkal kedveskedni a jó eredményt elérő tanulóknak (pl. levonók, noteszek, stb.).

Nevezési határidő: 2017. október 25.

A tehetségek jutalmazása

Mivel a verseny levelezéses formában történik, így a végeredményt és a jutalmakat is - mint minden évben - levélben küldjük meg az utolsó feladatlap értékelésével együtt május hónapban a tanulóknak. Így ezzel zárul a verseny.

A jutalom: oklevél mindenkinek, a legjobbaknak (az 1. helyezetteknek) értékes könyv. Valamint sorsolás az első három helyezett(ek) között - értékes tárgynyeremények.

Kérjük nevezéskor a tanuló nevét, osztályát, lakcímét (csak abban az esetben, ha nincs összekötő pedagógus az iskolában) pontosan feltüntetni. A benevezéseket postai úton (Hajdú-Bihar Megyei TIT 4001 Debrecen, Pf.8.),  valamint interneten: titdebr@t-online.hu lehet megtenni.

Az első fordulóban a feladatlappal együtt küldjük a verseny lefolyásáról a részletes tájékoztatónkat.

A nevezéseket az alábbi címre kérjük megküldeni:

Hajdú-Bihar Megyei TIT

4025 Debrecen, Piac u. 45-47. / 4001 Debrecen, Pf.8.

Tel.: 52/530-621, 70/701-5454,  Fax: 52/530-622

e-mail: titdebr@t-online.hu

Honlap: www.titdebrecen.hu

Dr. Kátai János sk. DE tanszékvezető egyetemi tanár, dékán a Hajdú-Bihar Megyei TIT elnöke

Mi már beneveztünk! Várunk Titeket is!

2015/2016-os tanév eredményei:

I.helyezettek
Kozmor Dániel Gencsapáti, Figus Olvia Barbara Csenger, Péter Bence Pécel, Bagi Lilla Cegléd, Resetár Szandra Gyula, Horváth Zsuzsanna Ács, Gerencsér Tamara Ács, Péter Zsombor Pécel, Tar Balázs Balmazújváros, Nagy Gergő Ebes, Nagy Georgina Túrkeve, Kiss Csenge Emese Túrkeve, Kocsis Tibor Kecskemét, Zsitva Zoltán Barnabás Kecskemét, Burnóczki Réka Hédervár, Garami Fanni Esztergom, Szabó Orsolya Hajdúszoboszló, Balassa Máté Siófok,Márton Dominika Keszthely, Wágner Nóra Győr, Andrékó Tamás Kazincbarcika, Takács Zoé Dombóvár, Nemes Tekla Szolnok, Tóth Boglárka Tiszacsege, Boda Stefánia Debrecen, Zolnai Fruzsina Debrecen, Bartáh Kata Mohács, Asztalos Brigitta Budapest, Botos József Gyöngyösoroszi, Orsós György Gyönk, Papp Viktória Gyönk, Ács Máté Debrecen, Serbán Krisztina Máriapócs, Borbás Blanka Hédervár, Burnóczki Nóra Máriapócs, Lakatos Melinda Járdánháza, Moravecz Zsófia Debrecen, Siket Lilla Debrecen, Végh Eszter Debrecen, Szarvas Léna Hajdúszoboszló, Marosán Zsanett Miskolc,  Böde Levente Kecskemét, Katona Balázs Szakoly, Szaniszló Máté Szolnok, Boda Márton Szolnok, Bányi Flóra Szolnok, Pribély Gábor Szolnok, Radeczki Gábor Szolnok, Solti Roland Szolnok, Szanyi Csenge Szolnok, Tóth Gergő Szolnok, Erdei Bianka Szekszárd, Tucza Patrik Tornyospálca, Doviscsák Anita Máriapócs, Serbán Balázs Máriapócs, Mócsán Máté Máriapócs, Pósán Zsófia Máriapócs, Baráth Barbara Budapest, Vass Nándor Kiskunfélegyháza, Bartis Hajnalka Balatonfüred, Polgár Gréta Acsád, András Mária Budapest, Furó Benjámin Nyirábrány, Vadon Dávid Nyirábrány, Serbán Dóra Nyirábrány, Szilágyi Andrea Nyirábrány, Bágyi Mercedesz Nyirábrány, Varga Renáta Nyirábrány, Németh László Szombathely, Magócs Fanni Jászágó, Csordás Boldizsár Gyula, Kádas Csaba Csenger, Éles Máté Csenger, Aranyász György Csenger, Szilágyi Hanna Csenger, Kádas Csaba Csenger, Papp Vivien Csenger, Bakk Bence Csenger, Éles Máté Levente Csenger, Szilágyi Andrea Csenger, Serebán Dóra Nyírábrány, Aranyász György Szamosbecs;

II.helyezettek

Molnár László Pécel, Dolecsek Fanni Pécel, Sopajti Krisztina Erika Nagykőrös, Baranyi Brigitta Hódmezővásárhely, Ludánszki Csenge Hajdúböszörmény, Mezei Anita Hajdúböszörmény, Szemők Kitti Cegléd, Varga Fruzsina Ács, Balázsi Andrea Pécs, Darabos Róbert Nyirád, Gurján Bendegúz Makó, Batha Bendek Győr, Nádasdi Zsombor Budapest, Rádi Fanni Enikő Kecskemét, Gellért Gréta Makó, Lajtai Levente Ebes, Szalai Regina Nagyréde, Nagy Gergő Ebes, Semenszki Cintia Siófok, Tóth Alexa Keszthely, Tóth Dániel Budapest, Bodor Zsófia Békéscsaba, Rádi Fanni Kecskemét, Vitár Dorka Nyirábrány, Haller Vivien Nyirábrány, Pelei Attila Debrecen, Gurján Bendegúz Makó, Dömötör Roland Makó, Szabó Mónika Krisztina Makó, Vígh Bence Bendegúz Makó, Stefanovics Boglárka Budapest, Resetár Szandra Gyula,  Porkoláb Fanni Csenger, Borbély Viktória Csenger, Balogh Ádám Csenger, Porkoláb Fanni Csenger, Sepsi Sándor Egyek, Oláh Gréta Debrecen, Tóth Réka Hajdúhadház, Szalai Henrietta Nyírlövő, Dézsán Olívia Debrecen, Novák Anna Egyek, Vígh Botond Budapest, Radványi Viktor Nyiregyháza, Hajzer Sándor Debrecen, Munkácsi Péter Debrecen, Oláh Patrícia Nyírlövő, Horváth Lili Mikepércs, Rádi Zsófia Kecskemét, Gáspár Veronika Lajosmizse, Solymosi Ildikó Kaposvár, Hauptmann Ágnes Budapest, Bálint Kevin Gyöngyös, Farkas Bertalan Gyöngyös, Pető Lilla Budapest, Szarka Lili Szolnok, Végh Norbert Debrecen, Rápolti Boglárka Debrecen, Fuszenecker Nikolett Hajós, Gombkötő Gréta Hajós, Haller Vivien Nyírábrány, Vitár Dorka Nyirábrány, Szabó Zsanett Nyirábrány, Rádi Zsófia Kecskemét;

III.helyezettek
Piti Lóránd Pécel, Fias Szandra Dévaványa, Szeleczky Evelin Cegléd, Rácz Viktória Recsk, Hegedűs P. Dániel Recsk, Talmács Ákos Recsk, Fóris Beáta Budapest, Darabos Bálint Nyirád, Németh Anna Győrújbarát, Varga Benedek Gencsapáti, Lénárt Viktória Budapest, Terhes Dominika Makó, Kiss Melissza Makó, Sipos László József Komoró, Szabó Dóra, Pálóczi Imre Ebes, Major Ádám Kecskemét, Szabó Maximilián Nagyréde, Halmai Zsófia Rácalmás, Világhy Zoltán Budapest, Koszorús Dóra Zsanett Siófok, Csontos Katalin Debrecen, Rózsavölgyi Vanessza Cegléd, Szabó Kármen Cintia Keszthely, Wachtel Eszter Budapest, Bogdányi Veronika Győr, Bartha Renáta Budapest, Szűcs Anita Nyirábrány, Szabó Dóra Nyirábrány, Ács Emília Budapest, Csontos Gréta Csenger, Puskás Bernadett Csenger, Fehér Gréta Csenger, Csontos Gréta Csenger, Puskás Bernadett Csenger, Rádi Fanni Lilla Kecskemét, Doór Zsófia Százhalombatta, Virsinger Bálint Szendehely, Csontos Zsombor Csenger, Németh Eszter Kapuvár, Virsinger Bálint Szendehely, Orosz Boglárka Nyírlövő, Horváth Simeon Debrecen, Kiss Debóra Debrecen, Csányi-Nagy Fédra Tápiószecső, Csürök Réka Csenger, Csontos Zsombor Csenger, Trella Eszter Csengerújfalu, Vukmanov-Simokov Péter Kecskemét, Hajzer Sándor Debrecen, Végh Eszter Debrecen, Ács Emília Budapest, Butt Tamara Debrecen, Török Tamara Dunaújváros, Szabó Eszter Kecskemét, Bukovinszky Lara Kecskemét, Nemes Petra Zalaegerszeg,  Szabó Dániel Szakoly, Szabó Marcell Szakoly, Csordás Péter Szakoly, Biri Zsófia Szakoly, Bokor Napsugár Nyírmihálydi, Csőke Viktória Abony, Kiss Kitti Abony, Gergely Viktória Baktalórántháza, Halász Dénes Lajosmizse, Bak Gabriella Nyirbátor, Fuxreiter Mercedesz Gyöngyös, Horváth Janek Csengőd, Szőcs Szíra Szolnok, Sándor Máté Szolnok, Nagy-György János Szolnok, Kiss Máté Szolnok, Bendó Dorina Szolnok, Békési Vencel Budapest, Vitányi Viktória Hajdúnánás, Sziszák Erika Hajdúnánás, Hegedűs Zsanett Komádi, Fáklya Luca Katalin Járdánháza, Iványi Dávid Székesfehérvár;

Tárgynyeremény sorsolás:

I. Ács Máté Debrecen, András Mária Budapest, Marosán Zsanett Miskolc, Németh László Szombathely, Erdei Bianka Szekszárd
II. Balázsi Andrea Pécs, Nádasdi Zsombor Budapest, Pelei Attila Debrecen, Radványi Viktor Nyiregyháza, Solymosi Ildikó Kaposvár 
III. Fóris Beáta Budapest, Bartha Renáta Budapest, Nemes Petra Zalaegerszeg, Csontos Katalin Debrecen, Lénárt Viktória Budapest

 

2017/2018. tanév eredményei: 

  1. helyezettek:

    Hujber Fanni - történelem, Bodnár Eszter - történelem, Török Annamária - történelem, Lakatos Nóra – meseírás, Csizmadia Márk – matematika, Hoffmann Dóra – rajz, Pogány Zsófia – rajz, Takács Attila – matematika, Kun Gábor – matematika, Sütő János – matematika, Zibák Levente – matematika, Géczi Dominik – matematika, Jancsa Édua – magyar, Baka Dániel – magyar, Kovács Ágnes – magyar, Kiss Karolina – magyar, Balázsi Dánes – magyar, Germán Dorottya – magyar, Puha Katalin – magyar, Kiss Karolina – matematika, Csathó Emese – matematika, Dieel-Kiss Balázs – matematika, Sarkadi Adél -matematika, Tirnitz Gergő – matematika, Bádár Kitti – matematika, Fekete Melinda – matematika, Engi Zita – matematika, Egri Márk – matematika, Hollósi Bence – matematika, Horváth Ténia – magyar, Hatvani Dóra – környezetismeret, Barna Botond – újságírás, Komáromi Vanessza – történelem, Szilágyi Patrik – történelem, Bálint Zsombor – történelem, Papp Zsuzsanna – zenetörténet, Megyesi Barnadett – rajz, Kelemen Zsófia – magyar, Rácz Patrik – rajz, Fekete Edina – környezetismeret, Nagy Evelin – angol, Epres Emma – német, Sebestyén Nikoletta – német, Maxim Anita – német, Kabai Patrik – történelem, Németh Réka – környezetismeret, Papp Renáta – környezetismeret, Varga Anikó – környezetismeret, Rácz Mariann – matematika, Veszelovszki Ádám – számítástechnika, Nyerges Bálint – számítástechnika, Varga Szabolcs – számítástechnika, Pető József – rajz, Molnár Eszter – matematika, Jakab Annamária – matematika, Budai Tibor – környezetismeret, Ferenczi Réka – újságírás, Nagy Csenge – újságírás, Végh Vanda – történelem, Várszegi Zsolt – rajz, Lukács Márton – rajz, Cseh Zsuzsanna – rajz, Bakos Ágnes – rajz, Nagy Vivien – rajz, Szalontai Janka – angol, Udvar Máté – angol, Orgován Léna – angol, Tóth Viktória – angol, Dudás Veronika Anna – természetismeret, Szepesi Réka Anna – természetismeret, Dicső Réka – kémia, Molnár János – kémia, Nemeskéri Kitti – kémia, Szabó Dominik Martin – biológia, Lakatos Barbara – biológia, Piszman Zsófia – biológia, Szabó Zsanett – biológia, Szemők Kitti Katalin – biológia, Vislóczki Roland – biológia, Biró Gréta – biológia, Szabó Zsanett – kémia, Figus Olívia Barbara – kémia,
     
  2. helyezettek:
    Molnár Lili – matematika, Szabó Enikő – matematika, Kiss Bianka Klaudia – német, Ablonczy Fanni – német, Makó Boglárka – német, Tőzsér Laura – zenetörténet, Fehér Annamária – magyar, Szilágyi Domonkos Zoltán – történelem, Nagy Zsolt – történelem, Papp Szabolcs – történelem,  Szabó Vince – történelem, Forgács Márk – történelem, Bordás Vivien – történelem, Gyöngyösi Mariann – magyar, Bíró Hedvig – magyar, Hegedűs Vivien – magyar, Varga Tímea – magyar, Vida Péter – matematika, Bodnár Edina – környezetismeret, Fekete Katalin – rajz, Kozma Éva – rajz,  Balogh Ferenc – környezetismeret, Mucsi Bálint Miklós – számítástechnika, Romhányi Marcell Félix – számítástechnika, Petró Ádám – számítástechnika, Valuska Péter – számítástechnika, Kiss Máté – számítástechnika, Benkő Dóra – történelem, Király Zsófia – angol, Kenyeres Kamilla – angol, Takács Kinga – angol, Iharosi Dóra – angol, Békési Tibor – rajz, Bársony Petra – természetismeret, Bolyki Nóra – természetismeret, Dobos Emese – természetismeret, Márkus Veronika – kémia, Péter János – kémia, Kolozsi József – biológia, Bodonovics Martin – biológia, Székely Kamilla – biológia, Fabu Rozália – biológia, Révész Panna – biológia, Hosszú Zsolt – kémia, Potyók Zoltán – kémia, Szabó Edina – történelem, Horváth Réka – történelem, Szabados Ferenc – történelem, Szabó Tibor – történelem, Szepesi Adrienn – rajz, Végh Bernadett – rajz,

     
  3. helyezettek:
    Kovács András – környezetismeret, Molnár Vivien – környezetismeret, Fehér Ildikó – környezetismeret, Papp Gyöngyi – környezetismeret, Jakab Erika – magyar, Nagy Tibor – magyar, Szabó Fanni – matematika, Sebestyén Liza – matematika, Borbély Kinga – matematika, Almási Katalin Erzsébet – magyar, Pándi Dorottya – meseírás, Mészáros István – rajz, Halmi Kata – zenetörténet, Borbély Kinga – történelem, Pintér Máté – német, Tanner Hunor – német, Rácz Emília – német, Papp György – német, Kocsor Ádám – számítástechnika, Kertész Gergő – történelem, Paskuj Zoltán Ferenc – angol, Gál Rebeka Tünde – angol, Soós Patrícia – angol, Kőrösi Lóránt Kamill – angol, Bakonszegi Tamás – környezetismeret, Németi Zsolt – környezetismeret, Papp Regina – környezeteismeret, Szilágyi Evelin – magyar, Balogh Bernadett – matematika, Galgóczi Tamás – matematika, Jákób Zsanett – matematika, Balázs Levente – természetismeret, Pócs Petra – természetismeret, Hegedűs Nóra – kémia, Posta Péter – kémia, Pásztor Dóra – biológia, Mihalek Dóra – biológia, Gaál Zsuzsanna Mia – biológia, Kovács Nikolett – biológia, Szászi József – biológia, Fabu Rozália – kémia, Révész Patrik Bence – kémia

 

Tárgynyeremény sorsolás:

I. Csizmadia Márk, Barna Botond, Megyesi Bernadett, Pető József, Németh Réka
II. Benkő Dóra, Szabó Enikő, Vida Péter, Békési Tibor, Fehér Annamária
III. Mészáros István, Kertész Gergő, Almási Katalin Erzsébet, Papp György, Borbély Kinga