Kalmár László Országos Matematika Verseny

 

                                         

 

 

KALMÁR LÁSZLÓ ORSZÁGOS MATEMATIKA VERSENY

 

 

 

 

                Kalmár László
                 (matematikus)

 

Tisztelt Igazgató Úr/Nő!
Tisztelt Matematika Munkaközösség-vezetők!
Kedves Szülők! 

 

 

A HAJDÚ-BIHAR MEGYEI TIT

 

2020. MÁRCIUS 20-ÁN (PÉNTEK!!!) 16.00 ÓRÁTÓL


 
rendezi meg a „Kalmár László” Országos Matematikaverseny Megyei Döntőjét az általános iskolák 3-8. osztályos tanulói részére. Ez sorrendben a negyvennyolcadik verseny, mely Magyarország legrégebbi iskolai matematika versenye.

 

A MEGYEI DÖNTŐ HELYSZÍNE:   

 

 

KERESKEDELMI ÉS VENDÉGLÁTÓIPARI SZAKKÖZÉPISKOLA

(Debrecen, Vénkert u. 2.)

Gyülekező a verseny előtt fél órával (15.30 órakor) az iskola aulájában.

 


Az alsó tagozatosoknál a feladatok megoldására 60 perc áll rendelkezésre.
felső tagozatosoknál a versenyidő 90 perc.

 

A verseny során az alábbi segédeszközök használhatóak: körző, vonalzó, íróeszközök. Elektronikus segédeszközök és külső segítség igénybevétele egyik fordulóban sem engedélyezett.

Általános tudnivalók:

  1. Minden feladat 7 pontot ér.
  2. Minden állítást szükséges indokolni, kivéve akkor, ha a feladat szövete azt tartalmazza, hogy „nem szükséges indoklás”.
  3. Az eredmény puszta közlése (ha nem szerepel az, hogy „nem szükséges indoklás”)
    1 pontot ér.

 

A versenyzők dolgozatát továbbítjuk a versenyközponthoz (Budapest), ahol javításra kerülnek.

A versenyre való felkészülést a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat folyóirataiban – Élet és Tudomány hetilap, Természet Világa havilap – megjelenő írásai és honlapjai segítik.
A versenyről folyamatosan informáljuk az érdeklődőket a www.titkalmarlaszlomatematikaverseny.hu portálon.

A XLVIII. TIT Kalmár László Matematika Versennyel kapcsolatban további információ kérhető a czifrikbarbara@telc.hu címen.

A versenyre való nevezés díja: 1.200 Ft/tanuló, melyet az általunk küldött csekken lehet befizetni.
 

Kérjük a befizetést igazoló szelvényt a verseny napján hozzák magukkal.  

NEVEZÉSI HATÁRIDŐ: 2020. március 6.

 

Nevezéskor kérjük 

a tanuló nevét, osztályát, lakcímét, email címet,


valamint az

iskola nevét, címét megadni. 

Nevezéseket az alábbi címre várjuk:

titdebr@t-online.hu

vagy 
Hajdú-Bihar Megyei TIT  4001 Debrecen, Pf.8.

Telefonszámaink: 30/315-5148,  70/701-5454

 

ORSZÁGOS DÖNTŐ

Az országos döntőt a versenyközpont szervezi Budapesten, ahová évfolyamonként a legtöbb pontot elért, legjobb teljesítményt nyújtó versenyzőket hívják be.
(A vidékről érkező versenyzőknek a szállás és étkezés díjmentes, a kísérők számára önköltséges. Bővebb információ:www.titkalmarlaszlomatematikaverseny.hu )

 

Országos döntő időpontja: 2020. május 22-23.

(péntek délután és szombat délelőtt) két feladatfordulóval, melynek eredményét összesítve alakul ki a végleges sorrend. A verseny nyerteseit tárgyjutalommal és oklevéllel díjazzák.

A versenyről folyamatosan informáljuk az érdeklődőket a www.titkalmarlaszlomatematikaverseny.hu portálon.

 

                                

 

2018. évi eredmények
(Minden versenyző dolgozata továbbításra került Budapestre, a versenyközpontba.)

 

3. osztály

Lukács Lilla 30 pont
Kelemen Dániel 18 pont
Bodolai Szilvia 15 pont
Baran Júlia 11 pont
Nyirán János Péter 11 pont
Csabai Sámuel 9 pont
Bozóki Bence 7 pont
Kása Gergely 4 pont
Seszták Dóra 2 pont

 

4. osztály

Vámosi Bendegúz Péter 29 pont
Borók Bence 21 pont
Oláh Szabolcs 21 pont
Nagy Zsombor 19 pont
Szekeres Dóra 18 pont
Czeglédi Brigitta Nóra 17 pont
Zagyva Olivér 16 pont
Tóth Tihamér 16 pont
Kiss Anna 14 pont
Soós Olivér 14 pont
Dorogi Vince 12 pont
Serdült Ákos 12 pont
Szabó Viktória 10 pont
Antal Ádám 9 pont
Mokán Benedek 8 pont



5. osztály


Balaskó Noémi 30 pont
Restás Lea Csenge 20 pont
Szántó Hanna 20 pont
Kiss Noémi 16 pont
Tóth Lizett 15 pont
Lukács Imre Márk 13 pont
Ludánszki Áron 12 pont
Molnár Anna Judit 11 pont

6. osztály

Beregszászi Milán 23 pont
Balaskó Imola 22 pont
Major Mirjam Alexa 8 pont
Balassa Kincső 7 pont
Bodnár Péter 5 pont
Urbán Janka 5 pont

 

7. osztály

Vámosi Boglár Tünde 35 pont
Siteri Lelle 34 pont
Penyige Áron András 27 pont
Kis Eszter 20 pont
Gulyás Péter 10 pont
Szabó Bendegúz 9 pont
Szabó Matilda 6 pont

 

8. osztály

Fekete Richárd 22 pont
Varga Péter 21 pont
Nagy Levente 18 pont
Nagy Bence 16 pont
Petrovics Péter 15 pont
Visky Zsombor 3 pont